PLEVA Mateří kašička v medu 250 g

  • Obsahuje 3 % čerstvé mateří kašičky
  • Český vynikající med
  • Příjemná chuť
  • Lidově včelagra
Dostupnost Skladem, ihned odesíláme
Můžeme doručit do:
26.9.2023
171 Kč
PLEVA Mateří kašička v medu 250 g

Pokrm všech královen. Věděli jste, že se včelí královna dožívá až 20× vyššího věku než běžná dělnice? Líhnou se přitom úplně stejně. Jediným rozdílem je strava – královna celý život dostává mateří kašičku. Ta dodává včelkám velkou životní sílu a navrch ještě porci vitamínů a minerálů. Jen díky ní vydrží královna náročné životní tempo a dalece přežívá všechny v úlu. Nejčastěji ji najdeme v pleťových krémech, ale podává se také v ampulích nebo v tabletách. Lidově má také přezdívku "včelagra". Do tohoto medu jsme jí přidali 3 %.

Kvalitní český včleí med. U všech našich medů dbáme na to, aby byly v co nejvyšší kvalitě a v průběhu zpracování nebyly zahřívány na teplotu vyšší než 40 °C. Díky tomu jsou také všechny naše medy vhodné pro RAW stravu. Kromě kvality se u našich medů také soustředíme na to, aby měly český původ. Jedním z důvodů, proč nabízíme český med je, že pro naše tělo je vhodné (zdravější) konzumovat potraviny, které pocházejí z oblasti, ve které žijeme. 

  • Dospělému člověku doporučujeme zkonzumovat maximálně dvě kávové lžičky denně
  • Dětem, těhotným a kojícím ženám med s mateří kašičkou nedoporučujeme

Mateří kašička je v pastovaném medu. Pro všechny naše medy s příměsí používáme pastovaný med. Pastování medu je technologický postup mechanického promíchávání, při němž med získává jemnou kašovitou konzistenci. Takto zpracovaný med nekrystalizuje, příjemnou konzistenci si zachovává dlouhodobě a dobře se s ním pracuje - zůstává měkký, snadno se nabírá, je dobře roztíratelný a přitom nestéká.

U medů s příměsí pak používáme pastování také z toho důvodu, že krémová konzistence zamezuje oddělování příměsi od medu a v případě, že k oddělení přece jen dojde (to se týká hlavně kakaových bobů, které mají tendenci vyplouvat vzhůru), pastovaný med jde snadno promíchat.

  • Hmotnost: 250 g
  • Složení: med, mateří kašička

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: