Med s kurkumou 75 g

  • super hero indického původu
  • kurkuma je superpotravina
  • 100% přírodní složení
Dostupnost Skladem (5 ks)
80 Kč –38 % 49 Kč 44 Kč bez DPH
Med s kurkumou 75 g
med s kurkumou
80 Kč –38 %

Kurkuma z čeledi zázvorovitých je řazena stejně jako zázvor mezi superpotraviny. Je plná cenných látek, pro které je doporučována ke konzumaci. Má jásavě žlutou barvu a přidává se rovněž do kari koření. V medu chutná báječně a velkým plusem jsou také blahodárné účinky kurkumy.

Výrobek se skládá výhradně z medu, koření nebo mrazem sušeného lyofilizovaného ovoce. Výrobek neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a roztíratelnost zlepší. Může se proto stát, že je konzistence hustější pro namazání či jiné konkrétní využití. Nechte výrobek při pokojové teplotě, ve které se konzistence výrobku po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)

  • Vynikající je ve zlatém mléce – indický horký mléčný nápoj, který kromě medu a kurkumy obsahuje také kajenský pepř a skořici.

Co je to pastovaný med? Pastovaný med je květový med, který uvedeme do lehce roztíratelné podoby. Pozvolným mícháním ho zbavíme přirozené krystalizace, aby nemohl úplně ztuhnout. Jenom mechanický pohyb – nic víc. Žádné zahřívání, to by med ztratil na kvalitě.

Pastovaný med je možné ztekutit. Ale děláme to opatrně, do teploty 50 °C. Při vyšší teplotě se ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem. Takový med pak zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí.

  • Hmotnost: 75 g
  • Složení: 98% květový pastovaný med, 2% mletá kurkuma
  • Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici
Kategorie: Ochucené medy
Hmotnost: 0.28 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Skvělé ochucené medy, to je Včelařství Domovina.