Med s heřmánkem 75 g

  • Kombinace medu a heřmánku jemně pohladí jazýček
  • Perfektní do čaje i na pečivo
  • 100% přírodní složení 
Dostupnost Skladem (3 ks)
88 Kč –38 % 54 Kč 48 Kč bez DPH
Med s heřmánkem 75 g
vceli med s hermankem
88 Kč –38 %

Med s heřmánkovým květem je ideální podzimní záležitost do čaje. Ale vlastně po celý rok.

Med s heřmánkem se skládá výhradně z medu a sušeného heřmánkového květu. Neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a zlepší roztíratelnost. Není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med, spíše se jeho konzistence podobá hustotě pastovaného medu, kterou zvyšuje i sušený květ. Lze jej mazat na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva jako např. neopečený toustový chléb nebo croissant.

  • Skvělý na pečivo a do čaje
  • Pro posílení imunity

Nechte med s heřmánkem při pokojové teplotě, ve které se jeho konzistence po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)

Co je to pastovaný med? Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním se zbaví přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem, a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.

  • Hmotnost: 75 g
  • Složení: 96% květový pastovaný med, 4 % lyofilizovaný heřmánek
  • Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici
Kategorie: Ochucené medy
Hmotnost: 0.27 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Skvělé ochucené medy, to je Včelařství Domovina.