Med s kakaovými boby 75 g

  • Skvělý ochucený med na pečivo nebo do ovesné kaše
  • 100% přírodní složení 
Dostupnost Skladem, ihned odesíláme (3 ks)
89 Kč
Med s kakaovými boby 75 g

Hop, hop honem sem s kakaovým bobem! V medu ho mlsáme na chuť na lžičce, hořká se sladkou se skvěle doplňují. Vy si na kakaových bobech v medu pochutnáte s celou rodinou. Využijete je každý den, můžete je namazat na pečivo, přidat do pokrmů, osladit s nimi dezerty nebo ovesnou kaši. Lze je rozmíchat s jogurtem, v koktejlu, ve smoothie nebo si je dopřát jenom tak pro radost.

  • Vyzkoušejte do ovesné kaše

Výrobek se skládá výhradně z medu a drcených BIO FAIRTRADE kakaových bobů. Neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a zlepší roztíratelnost. Není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med, spíše se jeho konzistence podobá hustotě pastovaného medu. Lze jej mazat na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva jako např. neopečený toustový chléb nebo croissant.

Co je to pastovaný med? Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním se zbaví přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem, a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.

  • Hmotnost: 75 g
  • Složení: květový pastovaný med (94 %), kakaové boby BIO (6 %)
  • Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Skvělé ochucené medy, to je Včelařství Domovina.