Med s jahodami a pravou vanilkou 170 g

  • Báječná pochoutka, která z každého moučníku udělá královský dort
  • Na pečivu chutná jako mámení od pětihvězdičkového kuchaře
  • Výborné i do smoothie
  • 100% přírodní složení 
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
279 Kč –26 % 206 Kč 184 Kč bez DPH
Med s jahodami a pravou vanilkou 170 g
med s jahodami a vanilkou
279 Kč –26 %

Slaďounké jahody v medu pohladí po chuťových pohárcích. My jsme ale chtěli ještě něco víc. Až jsme to rozlouskli s luskem vanilky. Nechali jsme si poslat originál z Madagaskaru, dali si enormement záležet a přímo doma si vykouzlili tu nejluxusnější cukrárnu. Namletá vanilka jahodu na výsost povýšila a excelentní gurmánský prožitek zajistila. Viva la vanilla!

Med s jahodami a vanilkou se skládá výhradně z medu, lyofilizovaných jahod a pravé vanilky. Není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med. Jeho hustotu zvyšuje lyofilizované ovoce a podobá se spíše pastovanému medu. Neobsahuje totiž žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky. Snadno ho namažete na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva jako např. neopečený toustový chléb nebo croissant.

  • Vyzkoušejte do domácí zmrzliny nebo jako topping
  • Výborný na ochucení bílého jogurtu, tvarohu nebo domácího jahodového shakeu

Výrobek se skládá výhradně z medu, koření nebo mrazem sušeného lyofilizovaného ovoce. Výrobek neobsahuje žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné šťávy, které med naředí a roztíratelnost zlepší. Může se proto stát, že je konzistence hustější pro namazání či jiné konkrétní využití. Nechte výrobek při pokojové teplotě, ve které se konzistence výrobku po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)

Co je to pastovaný med? Květový med se mechanickým zpracováním uvede do podoby lehce roztíratelné konzistence. Pozvolným mícháním se zbaví přirozené krystalizace, a tedy nemůže úplně ztuhnout. Med v průběhu pastování neztrácí na kvalitě, jelikož není nijak zahříván. Samotné pastování je založeno pouze na bázi mechanického pohybu – míchání.

Pastovaný med je možné ztekutit. Ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem, a takový med posléze zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí. Pokud přeci jen chceme květový pastovaný med ztekutit, činíme tak šetrně do teploty 50 °C.

  • Hmotnost: 170 g
  • Složení: květový pastovaný med (94 %), lyofilizované jahody (4 %), mletá vanilka (2 %)
  • Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici
Kategorie: Med s ovocem
Hmotnost: 0.25 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Skvělé ochucené medy, to je Včelařství Domovina.