Med s citrony a spirulinou 75 g

  • Extravagantní vzhled a skvělá chuť (mámivě nakyslý, modrý med)
  • Vynikající je v müsli s jogurtem
  • 100% přírodní složení
Položka byla vyprodána…
Dostupnost Vyprodáno
99 Kč
Med s citrony a spirulinou 75 g

Med + citron + spirulina = modrá lahůdka skvělé, vyvážené chuti a plná zdraví. Osvěží vás a posílí. Je to zdravé mlsání, které potěší váš jazýček, mysl i organismus. Čím více, tím lépe. Domácího květového medu jako z pohádky, osvědčeného citronu a extravagantní spiruliny se zkrátka nikdy úplně nenabažíte.

Med s citronem a spirulinou se skládá výhradně z medu, poctivého citronového koncentrátu bez konzervantů a sušené spiruliny. Není tekutý jako běžný květový nebo lesní medovicový med. Jeho hustotu zvyšuje citronový koncentrát a podobá se spíše pastovanému medu. Neobsahuje totiž žádné přidané stabilizátory, cukerné sirupy nebo jiné ředící šťávičky. Snadno ho namažete na běžné pečivo s výjimkou velmi jemného pečiva jako např. neopečený toustový chléb nebo croissant.

  • Vynikající je i v müsli s jogurtem

Nechte citronový med se spirulinou při pokojové teplotě. Jeho konzistence se po pár hodinách (s ohledem na objemovou velikost) zlepší a med změkne. Je to malá daň z toho, že složení je prostě 100% přírodní :-)

Co je to pastovaný med? Pastovaný med je květový med, který uvedeme do lehce roztíratelné podoby. Pozvolným mícháním ho zbavíme přirozené krystalizace, aby nemohl úplně ztuhnout. Jenom mechanický pohyb – nic víc. Žádné zahřívání, to by med ztratil na kvalitě.

Pastovaný med je možné ztekutit. Ale děláme to opatrně, do teploty 50 °C. Při vyšší teplotě se ztekucený květový pastovaný med se stane medem květovým nepastovaným, tedy čirým medem. Takový med pak zkrystalizuje do absolutního ztuhnutí.

  • Hmotnost: 75 g
  • Složení: květový pastovaný med (98 %), citronový koncentrát (1,5 %), sušenou spirulinu (0,5 %)
  • Skladování: teplota do 25 °C, vlhkost do 70 %, nedoporučujeme skladovat v lednici

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Skvělé ochucené medy, to je Včelařství Domovina.